Reklama Węgorzyno zadzwoń 571 323 840

Zachodniopomorskie

Za event marketingiem pokrywa się coś daleko niż tylko organizowanie innego rodzaju wydarzeń. Jest zatem teraz drink z najnowszych kanałów promocji marek i produktów, który uznawany jest zbyt wiodącą formę działań marketingowych wielu firm. Na czym dokładnie polega event marketing i kiedy go kojarzyć, aby przyniósł rzeczywiste korzyści?

Reklama Suchań zadzwoń 571 323 840

Na start trochę historii, czyli nie się wziął event marketing?

Ważna by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość ma do czynienia już od starożytności. Samymi z ważnych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które działały budowaniu wizerunku władców w oczach społeczeństwa a osiągały przyczyniać się do zwiększenia miłości i lojalności. Można stwierdzić, że kiedyś wyróżniał się władca zamiast marki. Jednak współczesna koncepcja event marketingu i znaczenie jej zbyt narzędzie będące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo właśnie na momencie lat 80. i 90. XX wieku. Znaczący nacisk na rozwój event marketingu miały mass media.
Czym właściwie praktycznie jest event marketing?

reklama
reklama

Eventy istnieją tak szerokie spektrum działania, że że jest bezpośrednio udzielić odpowiedzi na pytanie, “czym jest event marketing”. W szybkim skrócie event marketing liczy na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które zapewniają realizacji projektów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, kiedy i prywatnego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja innego rodzaju eventów najczęściej związana jest z promocją.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego daje event marketing?

Event marketing odgrywa bardzo ważną wartość w wymianie z kolegami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, trafia do dużego grona odbiorców, szybko jej skoncentrować uwagę użytkownika i zainteresować go. Imprezy firmowe stwarzają okazję do zawarcia nowych kontaktów, jakie mogą stanowić początkiem owocnej współpracy.

Jakie pomoce może dokonać firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
dojście do jak najszerszego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zainteresowania i rozgłosu medialnego;
zyskanie nowych klientów i klientów.

Czy event marketing zawsze służy promowaniu firmy na zewnątrz?

Odpowiedź idzie NIE! Obok działań nastawionych na klientów i partnerów biznesowych, event marketing za cel stawia sobie również integrację ludzi i wsparcie poczucia win za organizację. Event marketing potrafi istnieć też formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować ludzi do ładniejszej i skuteczniejszej pracy.
Jak zrobić event, by pokazałeś się sukcesem?

Chcąc stworzyć dobry event, należy przede każdym wspominać o celu, jaki ten event ma realizować. Istotne istnieje również, żeby nie istniałoby zatem drugie, nic nieznaczące wydarzenie. Nie wolno powielać scenariuszy i przechodzić na łatwiznę. Na event trzeba znaleźć ciekawy pomysł.

Event pragnie istnieć starannie zrobiony. Niektóre firmy planują własnego event managera, w kolejnych za event marketing zobowiązany jest po prostu dział marketingu, a ważna także rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zajmie się zorganizowaniem takiego wydarzenia.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu pragnie być opłacalny dla ludzi zaś nie powinien kolidować z kolejnymi wydarzeniami. Istotne istnieje również, aby ludzie ze stosownym wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeśli należy o miejsce na event, to ofercie jest tak sporo. Oczywiście możemy zmniejszyć się jedynie do uzyskania konferencji czy spotkania firmowego, tylko z gwarancją nie będzie wówczas niczym ciekawym i promującym firmę. Co gorsza może przerodzić się w duży i monotonny wykład, na którym ludzie będą zasypiać. Lepiej jest postawić na dodatek ciekawego, a dodatkowo oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio niezwykle atrakcyjne broniły się imprezy team buildingowe, które stosują przyjemne z skutecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają szansę do odpowiedniejszego zaznajomienia się na zgoła innym gruncie oraz w znacznych warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj tworzone są z dala od środowiska pracy tak, aby uczestnicy mogli się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co dlatego najlepiej pasować na taką imprezę? Widać wtedy istnieć impreza na kursie wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło towaru jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we natury. Naszą specjalizacją jest organizacja imprez samochodowych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments