PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Mielno

Zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym właściwe z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest otwartym surowcem, który znajduje szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce znajdują się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi wtedy nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Dobra

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ulubiona wytrzymałość – wtedy nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy cechuje się największą wytrzymałością na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego rodzi się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Uzyskuje się z niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Również jest toż temat na tyle popularny i dostępny, że bierze się go oraz do pracy zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Dobra

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie zdobył nie wyłącznie na placu budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do wykonywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, lub choćby w tworzeniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego kierują się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Dobra

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, nadajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą wykorzystuje się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Dobra

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz oraz warunki atmosferyczne. Za historią tych oczywiście zalet ważna je brać również we mieszkaniach, jak i do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe wielkie są w branży nie wyłącznie ze własnego wielkiego zastosowania, ale i niezliczonych możliwości oryginalnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy otrzymać wiele różnych opcji kolorystycznych, odpowiadając tym tymże posadzkę do bliskich potrzeb oraz pojęć o tymże kiedy powinno wyglądać dane miejsce. Nie zapominajmy, że jedyną z ważniejszych przestrzeni jest jeszcze ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia konstrukcji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Dobra

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments