Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Chojna

Zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są złe i trzeba ich wychodzić, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają zatrudnionych w błąd, bo w obawie przed zgubnym pomysłem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą i dokładnie całkiem wyeliminować je z diety, lecz są te takie, które są wręcz niezbędne, aby organizm mógł sprawnie funkcjonować. Do ostatnich odpowiednich tłuszczów uznają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Maszewo

Co toż są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Mają wyjątkowo wiele zdrowotnych właściwości, a ważnym ich pochodzeniem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o wiele łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, gdyż nie są do ostatniego konieczne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania wykazują, że tłuszcze też potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, dlatego właśnie łatwo sięgają po nie sportowcy a ludzie, jacy pragną zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w punkcie.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co toż istnieje a które jest właściwości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o znacznie dobrze kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko obraca się w siłę i kwasu C8 (kaprylowego), który zajmuje działanie na system trawienny i dostarcza energię.

Dlatego olej obecny istnieje wyjątkowo popularny wśród sportowców, gdyż nie tylko motywuje do spełnienia, ale także pomaga redukować tkankę tłuszczową. To nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim wartościom działa cudownie na jelita, oczyszczając je z dalekich toksyn i bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Istnieje same ciepły w leczeniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w idealnych proporcjach, będzie znakomitym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, jednak wszystkiego z nas.

Olej kokosowy – co toż jest? Jego właściwości i wartości

Olej kokosowy jest wyjątkowo znany w bieżących latach, i na materiał jego wady powstało wiele publikacji. Chętnie używany stanowi nie wyłącznie w kuchni, ale i do pielęgnacji ciała i włosów. Wśród lekarzy dania na jego temat są podzielone. Jaki tak jest tenże świetny olej? Jest wspaniały w tłuszcze MCT, które jak już bardzo zostało wspomniane, są moc pozytywnych stron dla polskiego organizmu. W oleju kokosowym jest ich ok 68%, i badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały niski nacisk na bliski system.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, gdyż nie wydaje on więc swoich marek ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest piękny, i cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy osiągnąć w poszczególnych sklepach za dużo małą cenę, to obraz, który stał przetworzony a nie pozostało w nim nic z jego pięknych właściwości. Jeżeli chcesz poczytać bardzo na punkt oleju kokosowego, popatrz na stronę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments