kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki musimy spełniać, by przyznano nam kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu, który pozwoli na kupno swojego domu, mieszkania oraz uzyskanie niezależności od rodziców.

Jakie warunki należy spełniać, ażeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Zwłaszcza młodzi starają się o posiadanie swojego kąta, natomiast ażeby dostać kredyt hipoteczny, powinno się spełniać ogrom ważnych warunków, jakie stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny może uzyskać pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki dostania hipoteki, między innymi atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy także od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie ażeby ostatnia rata przypadała maks. między 75 a 80 r. ż. Ważna jest również historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie przyznany osobie ,która posiada złą historię kredytową i zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na niewielkie kwoty. O tym należy pamiętać!

Wielkość hipoteki oraz decyzja o jego przyznaniu zależna jest od zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, ponieważ kredytobiorca mógłby mieć kłopot ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą również liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu kredytobiorcy, i wysokość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są fundamentem jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że wielką szansę na taki kredyt ma osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments