Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

Farby graficzne Pyzdry

Poradnik Klienta

Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów – Współcześnie stosowane techniki druku umożliwiają nanoszenie widoków na nierówne powierzchnie, nie dopiero na papier. Do jednych z najbardziej powszechnych technik pod tym sensem należy sitodruk. Jakość obrazów wykorzystywanych tą metodą chce w dużej ilości od rodzaju wykorzystywanych farb drukarskich. Czym cechują się widoczne na zbytu farby graficzne?

Farby graficzne Ślesin

Farby graficzne do sitodruku – co warto wiedzieć?

Do zalet sitodruku, poza dobrą ceną przy możliwości drukowania większych kosztów, należy bogaty wachlarz dostępnych podłoży. Metodę tąż ważna z powodzeniem stosować do zadruku papieru, tektury i kartonu, ale również twardszych materiałów, takich jak drewno czy szkło. Gra tym sitodruk świetnie zbiera się na ciałach sztucznych, a więcej na tkaninach. By zdobyć doskonałą klasa tworzonych obrazów, należy dobrać odpowiednie farby drukarskie dobrane do specyfiki podłoża. Siła i odporność wydruków, a ponadto szeroki wybór dostępnych podłoży uzyskamy, stosując wysokiej wartości farby graficzne. Korzystając z nich, możemy wybierać pomiędzy barwami liniowymi oraz triadowymi, a dodatkowo łączyć pozostałe metody wykończenia druku, który prawdopodobnie stanowić np. matowy bądź satynowy.

Zobacz również Sieć biznesu

Farby graficzne Ślesin

Rodzaje farb graficznych

Na zbytu przydatnych istnieje sporo sposobów farb graficznych. Za przypadek może tu posłużyć asortyment marki Fujifilm SERICOL Polska, który zawiera systemy farb sitowych także w kolorach liniowych, kiedy również triadowych. Kolory liniowe planowane są fabrycznie, dlatego jeszcze cała ich wielkość, którą poświęca się do mieszania barw z różnych systemów, takich jak Pantone czy RAL. Z serii kolory triadowe to układ tych tychże barw zwany CMYK (skrót ten świadczy z języka angielskiego cyjan, magentę, żółty i czarny).

Farby graficzne Ślesin

Te cztery kolory złożone razem tworzą wrażenie innych barw. Wśród farb graficznych wyróżniamy m.in. farby używane do zadrukowywania zarówno dokumentu i kartonu, kiedy również cięższych podłoży, np. szklanych, drewnianych lub metalowych. Farby graficzne są szybkoschnące, trwałe i łatwe w grup błyszczącej oraz satynowej. Przydatne są i produkty kryjące do środków syntetycznych, czyli specjalne farby graficzne do zadrukowywania tworzyw sztucznych, takich jak PCV, akryl czy winyl, które służą doskonałe krycie, i także są bardzo mocne i silne. Znajdują one zastosowanie przy tworzeniu materiałów samoprzylepnych, np. naklejek oraz etykiet. Oprócz tego zrozumiałe są również farby zapewniające znakomitą klasa drukowanych grafik, które znakomicie zbierają się w sukcesie drukowania z liczną szybkością. Potrafią stanowić one zajmowane na innego typu podłożach, w tym na dokumencie i kartonie, a więcej na ciałach sztucznych, też o charakterze samoprzylepnym. Bogata gama kolorów, wykończeń i dostępnych podłoży drukarskich sprawia, że farby graficzne znajdują użycie w nowych branżach przemysłu, w obecnym również w promocji. Gwarantują one pisanie różnorodnych obrazów niemal na samodzielnym materiale, zachowując przy tym niezwykłe parametry druku. Dobrze dobrana farba graficzna zagwarantuje doskonałą klasa wydruku przystosowaną do osobistych potrzeb.

Farby graficzne Ślesin

Zobacz również Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments