Dom maklerski Konstancin-Jeziorna

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie miana jest zbyt czarne złoto. Wystarczy jedynie zauważyć jakie szerokie są możliwości jej wykorzystania. Nie wyłącznie uważa ona skorzystanie przy pracy paliwa.

Dom maklerski Góra Kalwaria

Prezentuje się, że pochodne ropy można odkryć w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i odnosi się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów zawsze się zastanawia. Jednak jak podejmą już decyzję, pojawia się inne pytanie: Jak wkładać w ropę, która ma moc obliczy?

Reklama

Inwestycja w historie i ETF-y

Zacznijmy z tego, że samo wydobycie ropy, do tworzenia gotowego efektu jest wyjątkowo skomplikowany i podzielony na właściwe poziomy. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z zasady największe korporacje poruszające się wydobycie ropy, trzymają w swojej pracy zarówno upstream jak i downstream. Czym stanowi to upstream? Mówiąc łatwo stanowi ostatnie znajdowanie złóż ropy co oznacza, że idąc w współczesnym sektorze, bawi się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest i odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która zawiera być skora do przetworzenia.

Dom maklerski Góra Kalwaria

W współczesnym obszarze na giełdzie działa firma Enterprise Product Partners. Nie odda się ukryć, że inwestorzy spośród obecnego sektora mogą pochwalić się znaczną stabilnością w zestawieniu do ostatnich, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie dlatego że ceny za jeden transport surowca są nieznacznie zależne z wartości samej ropy. Tym ze wspomnianych etapów jest downstream. Poleca się z każdymi elementami połączonymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Oznacza to, że inwestorzy w współczesnym obszarze, zarabiają w wypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Góra Kalwaria

Kiedy w rozsądniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Drinkom z najpopularniejszych środków na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który stanowi właśnie połączony z ceną ropy naftowej. Oznacza to, że mogą stanowić to ETF na organizacji z nowych sektorów- powiązanych z ropą naftową, lecz też kontrakty o małym terminie. Nie kilka jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a ponadto całą strukturę opłat.

Dom maklerski Góra Kalwaria

Jakie są instrumenty pochodne, o jakich wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zajmijmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, a przy zastosowaniu różnych instrumentów pochodnych, jakie są notowane na targu uregulowanym, a też na targu rozumianym jako OTC. Nie kilka jednak, inwestorzy określając się na takie rozwiązanie, muszą dokładnie rozróżnić typy ropy naftowej, a jeszcze czasy wykonania, i przede każdym znaczenie zarówno contango jak i backwardation. Przejdźmy już do tego, że powstają na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Istnieją więc:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej atrakcyjnych rodzajów, które i są notowane na giełdzie. Największy i najatrakcyjniejszy handel przeprowadza się jednak na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI przedstawia się przede każdym niższą gęstością i młodszą zawartością siarki niż inny rodzaj- Brent. Kontrakty na ten styl znajdziecie na giełdzie NYMEX. Istnieją ostatnie przeważnie kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent powstaje z mieszanki ropy z Morza Północnego. Tworzy ona ważniejszą zawartość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a ponadto jest zupełnie gęsta. Największy handel przeprowadza się na podstawie ICE i także kiedy w ostatnim przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Przedsiębiorcy muszą również wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent sprawiła to, iż to WTI było niewiele droższym surowcem.

Dom maklerski Góra Kalwaria

Nie kilka a wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła duża zmiana stylu także toż odpowiednio ropa Brent stała się droższa od WTI. W kwietniu ubiegłego roku, ropa Brent była piękniejsza od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku miejsc na przechowywanie surowca. Przedsiębiorcy muszą też zrozumieć, zanim podejmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą także zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo nazywa się spotową, a ponadto ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się dobrze z wartości terminowej. Wpływ jest na toż dużo czynników, i przede każdym etap stóp procentowych, jak i prognozowana produkcja, a w szczególności popyt na sam produkt. Jeśli natomiast inwestorzy określają się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą tak poznać terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę zatem nie tylko kupno oraz sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy są ogromny zakres możliwości zarówno przy ETF, które również można połączyć z bogatymi, opcyjnymi strategiami. Jeśli natomiast inwestorzy dopiero co planują wpaść na plac handlu czarnym złotem, muszą przejść specyfikę surowca, a i elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie niezwykle opłacalna. Dom maklerski Góra Kalwaria

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments