Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Gryfice Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest ważnym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi przewozu międzynarodowego na kraju tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w określonych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Polanów Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za wszelką godzinę pracy działa na kursy pracownicze własnych firm transportowych robiących we Francji, a dodatkowo wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego człowieka na placu Francji, we całych możliwych przypadkach delegowania. Dotyczy to również kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego typu ważny jest za reprezentowanie biura we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi także wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest także prowadzenie ewidencji czasu pracy wykonywanej na miejsca Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, zgodnie z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin funkcji w twórz dobry z funkcjonującymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy także uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Polanów Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest również wyznaczenie dni urlopu i nowych wolnych dni, włącznie z wiążącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy działają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z podstawowymi przepisami, składniki wynagrodzenia i nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w przypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna powstająca z systemu zbiorowego może wówczas uczyć nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale także dodatek stażowy (uzależniony od długości funkcji oraz przekładający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu funkcji w wielka i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Polanów Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments